Czy w bransoletce znajdziesz szczęście?

lis 17, 2020 przez

Czy w bransoletce znajdziesz szczęście?

Na to tytułowe pytanie jest bardzo trudno odpowiedzieć. Przede wszystkim ważna jest odpowiedzialność za to, co się nosi na ręku. Dla osoby wierzącej może być to przekleństwo i doszukiwanie się w niej ciemnych mocy, natomiast dla kogoś innego może być to szansa na znalezienie szczęścia, równowagi życiowej, pewnej symbiozy, którą charakteryzuje 7 czakr. Bransoletki czakry charakteryzują się różnymi ośrodkami mocy zgromadzonymi wokół kręgosłupa i połączeń nerwowych.

Czym są czakry?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że czakry to nie jest termin, który jest znany każdemu. Jest to związane z religiami dharmicznymi, czyli buddyzmem czy hinduizmem i tam właśnie powszechną jest wiedza o czakrach, natomiast w Europie i reszcie świata nie jest to zjawisko popularne. Jednak na świecie coraz częściej pojawiają się praktykujący jogę, która w dużej mierze opiera się na 7 czakrach. Najczęściej przyjmuje się, że istnieje 7 czakr: korony, trzeciego oka, splotu słonecznego, sakralna, podstawy, serca oraz gardła. Każdą czakrę symbolizuje kolor; używane są: żółty, indygo, jasnoniebieski, pomarańczowy, czerwony, zielony i fioletowy. Kamienie, które są przyporządkowane kolorom czakr, również są określone: hematyt, kamień księżycowy, bursztyn, kryształ górski, turkus, ametyst i kwarc, aczkolwiek bywają różne zamienniki, które mogą być również stosowane w bransoletkach.
Warto podkreślić, że w pojawiają się w wersje, w którym jest 8 czakr. Również tantryzm buddyjski wyszczególnia tylko 4 czakry: 4 palce powyżej pępka, w pobliżu splotu słonecznego, w splocie krtaniowym, 8 palców od oryginalnej linii włosów na głowie. Czakry odpowiadają za nasze emocje, myśli, uczucia, jak i za nasze czyny, ponieważ w przypadku przeładowania czakr występują takie symptomy jak brak skupienia się, brak empatii. Oczywiście odpowiedniej aurze czakr nie pomagają takie używki jak alkohol, narkotyki, jak i stres czy brak świeżego powietrza.

Czy bransoletki działają? To pytanie jest bardziej subiektywne, ponieważ naukowcy uważają to za część paranauki, która bazuje na emocjach i dobrym samopoczuciu, ale każdy może wierzyć w magiczne moce różnych przedmiotów.

 

Podobne

Tagi