Jak dobrać garnitur?

wrz 8, 2020 przez

Jak dobrać garnitur?

Garnitur to bardzo elegancka forma ubrania, która nadaje szyku każdej osobie, która go ubierze. Ten strój może być bardzo formalny podczas ważnych uroczystości lub bardziej luźny kiedy spotykamy się w gronie przyjaciół lub najbliższych nam osób. Nie tylko garnitury dla szczupłych mężczyzn zwracają na siebie uwagę. W ostatnich latach można zauważyć, że duże garnitury również stają się modne i dodają elegancji nawet dla puszystych osób.

Jak dobrać garnitur dla puszystych osób ?

Garnitury XXL to dzisiaj dość duży rynek, ponieważ w naszym kraju ciągle rośnie liczba mężczyzn z nadwagą. Warto zwrócić uwagę, że osoby w większym brzuchem, dodatkowo maja też większe uda oraz ręce. Ważne jest więc, żeby garnitur dla puszystych miał tendencję do zamaskowania właśnie takich miejsc. Garnitury męskie duże rozmiary powinny więc starać się wydłużyć męską sylwetkę co będzie sprawiać wrażenie, że osoba mająca na sobie taki strój, będzie wyglądać na znacznie szczuplejszą.

Bardzo duże znaczenie mają wzory na garniturze. Na plus dla osoby puszystej będą więc działać wszelkie pionowe pasy, które dadzą pozytywne efekt wydłużenia sylwetki. Należy unikać pasów poziomych, które z kolei będą sprawiać wrażenie, że osoba jest faktycznie znacznie szersza niż w rzeczywistości.

Kolejnym ważnym aspektem jaki trzeba wziąć pod uwagę podczas doboru garnituru dla puszystej osoby jest rodzaj materiału oraz jego kolor. Najlepiej jest więc wybrać monochromatyczny garnitur o niewielkich wzorach, które będą wizualnie wyszczuplały sylwetkę. Należy unikać zdecydowanie dużych kontrastów takich jak na przykład ciemna marynarka oraz jasne spodnie co będzie powodować wrażenie, że osoba nosząca taki strój, jest faktycznie znacznie szersza. Warto też zastanowić się nad wyborem tkaniny o niższej gramaturze. Będzie ona lekka i zwiewna co zwiększy efekt wyszczuplający. Ciężkie materiały z kolei mogą wizualnie dawać efekt pogrubienia osoby noszącej garnitur. Jeżeli chodzi o kolor tkaniny z której uszyty zostanie garnitur to najlepszym wyborem będą odcienie szarości oraz granatu. Warto też odrzucić wszelkie większe wzory taki jak na przykład duża krata, która znacznie będzie pogrubiać osobę w takim stroju.

Kolejnym ważnym aspektem do rozważenia podczas zakupu garnitury jest jego rozmiar. Warto wybrać bowiem taki, który będzie dopasowany do naszego ciała. Błędne jest bowiem rozumowanie, że jeden rozmiar większy, będzie w stanie ukryć wszelkie nasze niedoskonałości. Okazuje się, że osoba w za dużym garniturze wygląda bardzo ociężale co na pewno negatywnie wpływa na wyszczuplenie optyczne sylwetki. Warto więc zdecydować się na dopasowany garnitur, który nawet będzie lekko nas opinał, ponieważ takie rozwiązanie wizualnie wyszczupla dana osobę.

Bardzo ważnym aspektem w każdym garniturze jest jego krój oraz detale. W przypadku puszystych osób, które chcą wyglądać na szczuplejsze, warto jest wybrać taki model, który posiada standardowej długości klapy. Zbyt duża długość będzie bowiem na nas zwisać co nie będzie wyglądać estetycznie oraz na pewno wizualnie będzie nas pogrubiać. Dodatkowo klapy powinny być w szpic co będzie sprawiać wrażenie smukłości sylwetki. Długość marynarki powinna być odpowiednia. Za taką jest uważana, która zakrywa pośladki i kończy się tam, gdzie zaczynają się uda. Jeżeli marynarka będzie zbyt długa, nasze nogi będą wydawać się krótsze co będzie powodować pogrubienie naszej sylwetki. Warto wspomnieć też o spodniach, które nie mogą być zbyt szerokie co będzie pogrubiać nasze nogi.

Podobne

Tagi