Jak rozciągnąć za małe buty? Czyli jak rozciągnąć skórzane szpilki

kwi 2, 2020 przez

Jak rozciągnąć za małe buty? Czyli jak rozciągnąć skórzane szpilki

Każdej kobiecie przynajmniej raz udało się kupić za małe buty. W sklepie było wszystko w porządku, ale po przyjściu do domu okazało się, że gdzieś uciskają i nie można z nich w pełni korzystać.

Jak rozciągnąć skórzane szpilki

Jak rozciągnąć skórzane szpilki, aby ich nie uszkodzić to dość trudne zadania, ale możliwe do zrobienia domowymi sposobami. Naklejany plastry tylko szpecą nogę w letnich butach, a pęcherze i odparzenia nieładnie wyglądają. Najprostszą metodą jest nakładanie grubych skarpet, a dopiero na nie szpilki, które maja być rozciągnięte i chodzenie w nich po domu. Po pewnym czasie skóra ulegnie rozszerzeniu i buty będą pasować na stopę. Kolejnym sposobem jest włożenie woreczków z wodą do środka, a następnie umieszczenie ich w zamrażarce. Zamarzająca woda rozszerza się i powoli rozpycha za ciasne obuwie. Niektóre buty jednak źle znoszą przebywanie w niskiej temperaturze, dlatego trzeba być niezwykle ostrożnym. Nie wszystkie jednak można tak formować.

Jakie są najlepsze metody na ocierające buty?

Obcierające sandały najlepiej modelować przy udziale wysokiej temperatury, a konkretnie przy użyciu pary wodnej. Należy przytrzymać je nad gotującą się wodą, a skóra pod wpływem wilgoci i ciepła staje się bardziej elastyczna i miękka co pozwala ją trochę formować. Podobnie działa alkohol, którym można natrzeć buty albo nasączony wacik włożyć do środka. Miejsce szczególnie narażone na powodowanie obtarć warto posmarować oliwą, dzięki której skóra jest bardziej elastyczna i śliska i noga nie ulega uszkodzeniu. Zranione miejsca najlepiej jak najszybciej zdezynfekować i nakleić plaster zabezpieczający, aby obtarcie nie było podrażniane przez inne buty. Znakomicie działa sok z aloesu albo napar z rumianku, ponieważ mają skutki gojące i łagodzące uszkodzenia. Należy pamiętać, że buty muszą być wygodne, jeżeli niszczą stopę to i kobieta nie porusza się w nich ładnie z gracją, a wtedy nie osiąga zamierzonego efektu. Dlatego nie warto kierować się tylko urodą, ale również funkcjonalnością obuwia, ponieważ łatwo zniekształcić sobie stopy, a trudno doprowadzić je do ładu.

Podobne

Tagi