Jak ubierać dzieci wiosną

gru 9, 2018 przez

Jak ubierać dzieci wiosną

Kiedy nadchodzą cieplejsze dni, może się okazać, że nasze dziecko wyrosło z niektórych ubrań. W tym wypadku konieczne jest udanie się na zakupy i uzupełnienie garderoby dziecięcej. Wiele mam zastanawia się jak ubierać dzieci wiosną, żeby nie zmarzły lub nie przegrzały się.
Odpowiednia kurtka przejściowa zapewni ciepło i ochroni przed wiatrem. Idealnie jest, kiedy kurtka ma kaptur. Wiosenna pogoda bywa zmienna i trzeba liczyć się z tym, że może spaść nawet śnieg.
Jeśli nie wiemy jak ubierać dzieci wiosną, powinniśmy zastosować zasadę, że dzieci potrzebują dodatkowej warstwy odzieży, czyli o jedną sztukę więcej niż dorosły. Ubieranie,,na cebulkę” ma tę zaletę, że zawsze możemy jedną warstwę zdjąć.

 

Niemowlęta należy dodatkowo otulić kołderką lub ciepłym kocykiem. Maluchy, które nie chodzą marzną o wiele bardziej niż aktywne dwu czy trzylatki.
Kurtka przejściowa dla niemowlęcia raczej się nie sprawdzi. Takie ubranie będzie dla dziecka niewygodne. Jak ubierać dzieci wiosną, które jeszcze nie chodzą? Możemy założyć maluchowi kombinezon. Pamiętajmy jednak, by nie był on zbyt gruby, ponieważ dziecko się w nim zgrzeje.
O ile znalezienie w sklepie produktu, jakim jest kurtka przejściowa nie sprawia kłopotu, o tyle wiosenny kombinezon jest rzadkością. Możemy jednak dokonać zakupów w sieci, o ile dobrze znamy rozmiar dziecka, tak by podczas cieplejszych dni zapewnić mu komfort i ciepło.

 

serwisgsmprzezmierowo.pl

Podobne

Tagi