Jak ubierać dzieci zimą?

mar 12, 2021 przez

Jak ubierać dzieci zimą?

Zima to pora roku, która kojarzy nam się przede wszystkim z chłodem i krótkimi dniami. Skompletowanie odpowiedniej garderoby dziecięcej na zimę to spore wyzwanie dla każdego z rodziców. W tym okresie musimy zadbać nie tylko o wygodę i ciepło naszego dziecka, ale również o odpowiednie oddychanie jego skóry, aby nawet w kilkuwarstwowym stroju maluch był bezpieczny i czuł się komfortowo. Do zimy przygotowujemy się już jesienią, gdy lżejsze, letnie ubrania w dziecięcej szafie sukcesywnie zastępowane są grubszymi, zimowymi alternatywami.

Przede wszystkim zimą musimy mieć dla dziecka wysokiej jakości kurtkę lub płaszcz, które będą izolowały od zimna, mrozu oraz zimowej wilgoci. To ubranie wierzchnie, które pełni pierwszą funkcję ochronną. Ponadto w zimowej szafie dziecka zadbajmy o grube swetry, bluzy i bawełniane koszulki. Ciepłe spodnie oraz dodatkowe rajstopy lub kalesony to również podstawa do tego, by nasze dziecko czuło się komfortowo. W przypadku większych dzieci warto wybrać również ciepłe zimowe buty, na przykład kozaki lub buty z podwyższoną cholewką, dzięki czemu śnieg nie będzie dostawał się pod spód. Oczywiście takie akcesoria jak ciepła zimowa czapka, szal oraz rękawiczki to podstawa dla każdej zimowej stylizacji dziecięcej.

W co ubierać maluchy zimą?

W przypadku najmłodszych dzieci, zimą idealnie sprawdzają się ciepłe kombinezony oraz buty śniegowce, które nie tylko zabezpieczają dzieci przed zimnem, ale pozwalają im również na efektywną zabawę w śniegu, czy wyjście na sanki. Ciepła czapka powinna być wiązana pod brodą, aby dziecko w trakcie zabaw lub spaceru nie zsuwało czapki, ponieważ w ten sposób może odsłonić wrażliwe uszy. Rękawiczki oraz ciepły szalik uzupełnią warstwę wierzchnią. Pod spodem stawiajmy na ubranie na cebulkę, w tym ciepłe rajstopy, bieliznę oraz bluzki i swetry. Pamiętajmy o tym, że dzieciom będzie chłodniej niż nam, dlatego dajmy im jedną warstwę ubrań więcej.

W przypadku odzieży dziecięcej, koniecznie stawiamy na najwyższej jakości ubrania. Bezpieczne i ekologiczne materiały oraz delikatne dla skóry dziecięcej tkaniny to podstawa. Jeżeli szukamy klasowych i bezpiecznych ubrań dla dzieci na okres zimy, i nie tylko, to koniecznie sprawdźmy kolekcje przygotowane przez renomowanych projektantów mody dziecięcej w marce https://jacadi.pl/. To nie tylko prestiżowa, ale również niezwykle estetyczna i ciepła odzież dla dzieci do 12 roku życia.

Podobne

Tagi