Prostota ponadczasową elegancją

cze 26, 2020 przez

Prostota ponadczasową elegancją

Wielokrotnie kobiety zazdroszczą mężczyznom pięknych ubrań, a także tej eleganckiej prostoty. Dużego wyboru spodni garniturowych czy klasycznych swetrów. Daje pewnego rodzaju swobodę co do wyboru, jest bardziej przejrzysty. Nie musimy w takim wypadku zastanawiać się nad wybraniem koronek, pereł czy innych ozdób. Prosta stylizacja może być kluczem do sukcesu, szczególnie jeżeli chodzi o smart casual.

Złoty środek

Tak jak wskazują słowa, to coś pomiędzy business a casual. Interpretację należy dostosować do środowiska, w którym się poruszamy, w poważniejszych firmach będzie traktowany bardziej oficjalnie. Grupa prawników będzie inaczej odbierała stylizację smart casual mężczyzna, który zdecyduje się na takie rozwiązanie, musi o tym pamiętać.

Co mogę a co już nie wypada

Nieodpowiednie będą bojówki czy chociażby koszula w kratę, flanelowe czy jeansowe. Powinniśmy postawić na prostotę, która jest ponadczasowo elegancka. Jednak nie musimy się ograniczać odnośnie do kolorów. Nie będzie to jaskrawa żółć, czy neonowy pomarańczowy. Szarość, granat czy nawet bordo.
Na rzecz rezygnacji z marynarki, możemy wybrać koszulę typowo biznesową standardowo białą czy błękitną.

Odpowiednie dodatki

Tak jak w przypadku kobiet, tak i mężczyzn dodatki są zwieńczeniem stylizacji i warto zwrócić na nie uwagę
Przy wyborze butów pamiętajmy, że skóra licowa odbierana jest bardziej elegancka niż buty zamszowe. Elementem podkreślającym całość, jeżeli chcemy zrezygnować z marynarki, może być prosty sweter w serek. To jaki smart casual mężczyzna wybierze, jaką konkretną stylizację zależy głównie od charakteru spotkania, na jakie się uda. Mężczyźni nie mają tego problemu, różnorodność wzorów i fasonów nie jest, aż tak bogata jak dla kobiet i dlatego wybór będzie prostszy.

Wszyscy doskonale pamiętamy, że to nie szata czyni człowieka. Jednak warto pamiętać, że to pierwsze wrażenie decyduje o tym, jak jesteśmy odbierani. W biznesowych sytuacjach oczywiście chcemy by ten, wydźwięk był profesjonalny.

 

Podobne

Tagi