Stylizacja kolorystyczna

cze 30, 2020 przez

Stylizacja kolorystyczna

Zapewne wybierając sobie określoną stylizację często myślimy o jej kolorystyce. Lubimy przecież wiedzieć co z czym pasuje i jak na przykład dobrać buty do przygotowanej i wybranej uprzednio sukienki. Zastanawiamy się jakie stylizacje odpowiadają nam najbardziej i co najlepiej łączyłoby się z czym.

 

Często również te bardziej minimalistyczne elementy naszego ubioru jak dodatki na przykład w postaci biżuterii staramy się dopasować odpowiednio do tych głównych elementów naszej stylizacji. Kategorie wspomnianego doboru stylistycznego są bardzo zróżnicowane i dotyczą tak naprawdę wielu różnych aspektów. Czasem działamy na zasadzie podobieństw-jest to wyjątkowo bezpieczny rodzaj wyboru, bo nie mamy przed sobą aż takiego poziomu ryzyka, że coś mogłoby nam nie wyjść, coś mogłoby okazać się kompletnie niepasujące od reszty jeśli jest na przykład utrzymane w tym samym kolorze bądź tonie kolorystycznym co reszta naszej stylizacji. W ten oto sposób na przykład do czarnej sukienki dobieramy również czarne buty i mamy pewność, że kolorystycznie współgra to ze sobą.

 

Jednakże przesadne zlewanie się kolorów nie jest też dobrym rozwiązaniem, bo w żaden sposób nie urozmaica to naszej stylizacji-wszystko ma wtedy taki bardzo jednolity i jednoznaczny charakter, nie zostawiamy sobie tak naprawdę żadnego kontrastu. Jeśli jednak właśnie na określony kontrast się decydujemy to sprawiamy, że nasza stylizacja zyskuje pewną ciekawość, wyróżnienie, odmienność od standardu. Do czerwonej sukienki na przykład dopasowujemy czarne buty. Nawet kontrastem jednakże trzeba również naprawdę uważać. Nigdy nie wiemy bowiem kiedy nagle nasze modowe eksperymenty okażą się przesadzone. Wskazówką, aby uniknąć takich niespodzianek jest świadomość kolorystyczna, czyli nie mieszajmy ze sobą kompletnie nie współgrających kolorów, tonacji kolorów i wzorów ubrań. Wiadomo, że decydując się na wybrany wzór na naszym ubraniu nie możemy przesadnie mieszać go z innymi, bo nie będą ze sobą współgrać. Tak naprawdę w modzie chodzi o to, żeby umieć się nią bawić i tworzyć kreatywne połączenia, ale z pełną świadomością ich dopasowywania.

Podobne

Tagi