Uważaj żeby nie przedawkować tej witaminy

sty 5, 2018 przez

Uważaj żeby nie przedawkować tej witaminy

Witaminy z grupy b są bardzo ważne dla prawidłowej pracy naszego organizmu. Wszystkim dobrze znana jest witamina b12. Mało mówi się o równie istotnej witaminie b3. Znanej również jako witamina pp i niacyna. Jest ona istotna dla prawidłowej pracy mózgu i układu nerwowego. Należy jednak uważać żeby nie przesadzić z suplementacją.

Czy grozi ci przedawkowanie witaminy pp?

Witamina b3 nadmiar. Dochodzi do niego zazwyczaj poprzez przedawkowanie suplementu zawierającego witaminę b3. Chociaż niacyny jest sporo w ogólnodostępnych produktach, spożywając normalne ilości jedzenia nie powinniśmy osiągnąć jej zbyt dużego stężenia. Przedawkowanie może mieć wpływ na wątrobę, doprowadzając nawet do jej martwicy. Do najczęstszym objawów nadmiaru witaminy b3 należą objawy skórne takie jak zaczerwienienia, wysuszenie i swędzenie. Po zbyt dużym spożyciu niacyny możemy również odczuwać bóle brzucha i mieć problemy z nierówną pracą serca.

Jak suplementować żeby nie przedawkować

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości odnośnie suplementacji danej witaminy powinniśmy zasięgnąć porady u osoby lepiej w tej kwestii poinformowanej. Pomocny może okazać się lekarz rodzinny, internista bądź farmaceuta. Pamiętajmy żeby za każdym razem zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania leku czy suplementu. Jeśli będziemy stosować go zgodnie z zaleceniami producenta nie powinno dojść do żadnych działań niepożądanych. Każdorazowo zażywając nowy produkt powinniśmy bacznie obserwować nasz organizm. Niektóre substancje mogą wywoływać reakcje alergiczne jednak w większości przypadków one nie występują.

 

Podobne

Tagi